Українська мрія по-російськи: скандальне будівництво у Козині

Українська мрія по-російськи: скандальне будівництво у Козині

Селище Козин під Києвом цікаве тим, хто хоче жити на свіжому повітрі біля річки — і недалеко від мегаполісу. Попит формує і численні пропозиції. Найчастіше, недобросовісні.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Козинський Шанхай

Нещодавно ТОВ «Лотос» спільно з девелоперською компанією DeVision анонсували будівництво котеджного містечка Marina Club. Задумка була скромна: всього 13 ділянок. І причал для яхт — пристойній людині не можна без власного плавзасобу. Мабуть, затишні будиночки гаряче відгукнулися в українських серцях, раз проектанти вирішили істотно розширити план, забувши повідомити громадськість. Про плановання «Козинського Шанхаю» стало відомо тільки завдяки розслідуванням, ініційованим громадськими організаціями. І забудовники змушені були розсекретити масштаби міста-мрії — Zaspa City. Про це пише Політрада.

Популярні новини зараз

Нацкорпус в Харкові готується до оборони міста

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте — Примадонна без сил: "Коли помру…"

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна — розчарування дня"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

Такі амбітні задуми для «Лотоса» і DeVision — не в новинку. Свого часу ділки вже замахнулися на будівництво люксового готелю Riverside Plaza в центрі Києва і котеджного містечка ZaSpaGolf в Конча-Заспі. Але задуманому не судилося втілитися в життя — обидва будівництва заморожені.

Власником згаданих ТОВ «Лотос» і DeVision є російський мільярдер Дмітрій Буряк. Москвич, що зробив статки на мережевому маркетингу — продажах БАДів. Тепер же бізнесмен обіцяє втілювати мрії наївних покупців про власний будинок.

Чий банк?

І місце вибрав мальовниче, і проект придумав привабливий. Тільки в карту не заглянув. Мало того, що ця територія належить до прибережної зони, захищеної законодавством України (де сказано, що така територія може знаходиться тільки в комунальній і державній власності). Так ще й у землі, де планується побудувати весь цей Шанхай, і власник знайшовся. І дуже навіть відомий — «Ощадбанк» (що легко перевірити по Публічної кадастровій карті, номери ділянок 3223155400: 03: 043: 0042; 3223155400: 03: 043: 0041; 3223155400: 03: 043: 0256).

Виходить, український державний банк вирішив тихенько продати російському бізнесменові землю в серці країни за безцінь? І це на тлі військового конфлікту з РФ і очікування ще більш серйозних зіткнень на кордоні? Але ж відкриті і чесні торги допомогли б продати землю за адекватні гроші, тим самим зміцнити державний бюджет України.

Або ж державний «Ощадбанк» взагалі не в курсі, що російські бізнесмени розгорнули активне будівництво на його землі? І щосили торгують майбутніми примарними ділянками, будинками і причалами?

Справи підсудні

Землі в районі Козина вже давно є предметом судових позовів. Як з’ясувалося, деякі ділянки настільки привабливі, що мають кілька власників, які не знають один про одного. Про це забудовник вважає за краще не згадувати, коли розхвалює переваги майбутнього котеджного містечка Marina Club (або цілого Zaspa City) перед потенційними інвесторами. Зате разом з елітною нерухомістю власники котеджів отримають бонус — нескінченні судові позови. Якщо житло взагалі колись закінчать. Адже за рішенням суду будівництво можуть заморозити в будь-який момент, як і попередні об’єкти Буряка.

До речі, перші позови вже полетіли. «Центр Стратегічних і Оборонних Досліджень» подав до суду на ТОВ «Лотос» за самовільне захоплення водоохоронних територій, на яких розташовується дві ділянки в центрі котеджного містечка. І це тільки початок розслідувань щодо земельного рейдерства.

Більш того: на травень 2021 вже призначено засідання в київському Господарському суді. Вгадайте, хто виступає відповідачем? Правильно, ТОВ «Лотос».

Очевидно, цього разу доля не на боці бізнесменів: «Лотос» не отримує дозволу на будівництво від містобудівного відділу архітектури Обухівської РДА Київської області, Верховний суд не задовольняє поданий слідом за відмовою позов. Є й чималі технічні труднощі: глибина каналу не дозволяє реалізувати настільки виграшний проект набережної з яхтами. Та й нестійкі намивні грунти можуть не витримати навантаження капітальних будівель, якщо їм взагалі судилося бути.

Також кілька ділянок на масиві мають статус «земель сільськогосподарського призначення: 3223155400: 03: 005: 0010; 3223155400: 03: 005: 0013; 3223155400: 03: 005: 0014; 223155400: 03: 005: 0015; 3223155400: 03: 004: 0110; 3223155400: 03: 004: 0109. Але ж, згідно із Земельним кодексом України, на таких землях категорично заборонено будівництво!

Привітна «колючка»

Може бути, що і цьому дітищу Дмітрія Буряка не судилося втілитися в життя. Інший би опустив руки і відмовився б від мрії. Але ефектні 3D-макети «майбутніх» елітних садиб продовжують радувати око і спокушати потенційних покупців, укладаються договори, ділянки продаються повним ходом. Далі, як в сценарії «Еліта-Центру»: будівництво завершується, не встигнувши початися, забудовники йдуть зі сцени, несучи яскраві декорації — а з ними гроші і мрії інвесторів. Зате приходять повістки в суд, прокуратуру і повідомлення від колекторів.

Втім, і в реальності картинка не настільки барвиста: прибулим на місце журналістам відкрився чудовий вид … на колючий дріт! А адже саме тут, поруч з власним шикарним котеджним містечком (як в один голос стверджують генеральний директор DeVision Геннадій Жуков і операційний директор Олег Пономарьов) оселиться і сам Дмітрій Буряк. Навіщо тоді «колючка»? Захист від сусідів — щоб раптово НЕ нагрянули в гості? Або від вдячних інвесторів Marina Club і Zaspa City?

А може це просто охорона від реальних власників ділянки, позначеної на карті забудовника красивим рекламним словом «Продано»?

Більш того: майбутній «доброзичливий» сусід — пан Буряк — не тільки відгородився колючим дротом, а й максимально створив образ місць не таких віддалених: по периметру паркану розставлені вишки зі шпигунами. Не виключено, що з озброєними. Дуже схоже на традиційне російське добросусідство, чи не так?

Історія повторюється

Перераховані вище факти говорять самі за себе. ТОВ «Лотос» претендує на роль реінкарнації легендарної шахрайської структури «Еліта-Центр». А Дмітрій Буряк цілком тягне на нового Анатолія Войцеховського, який втік в невідомому напрямку, залишивши без грошей і даху над головою 15 000 осіб.

Прикладів, коли людей обманюють недобросовісні забудовники, в Києві вистачає: «Дніпровські вежі», ЖК «Фундуклеївській», ЖК «Три богатирі» і т.д. Однак інвестори досі вірять красивим картинкам і солодким промовам. І цим, не соромлячись, користується ТОВ «Лотос» — і його підприємливий господар.

Що ж, саме час замислитися. І не тільки тим, хто плекає мрію про власний комфортабельний котедж — а й кожному жителю України. Адже, поки наші гроші збагачують російських мільярдерів, простим українцям доводиться відчайдушно тримати оборону на сході країни. А тепер оборона потрібна ще і в Козині.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Источник: ZNAJ.UA

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *