ЗМІ: під «мітлу Чернишова» потрапили корупціонери-«ліквідатори» ДАБІ

ЗМІ: під "мітлу Чернишова" потрапили корупціонери-"ліквідатори" ДАБІ

Серед нещодавно звільнених тимчасово виконуючим обов’язки голови Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції Сергієм Галіциним співробітників ДАБІ виявилися герої гучних в інформаційному просторі корупційних скандалів.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Про це пише Антикор.

«Це аж ніяк не передовики виробництва. А суцільно учасники корупційних схем Держархбудконтролю», — повідомляє Телеграм-канал «Україна Новини».

У числі відставників виявилися найбільш одіозні фігури відомства-Богдан Федоренко та Ірина Король. Насамперед вони запам’яталися тим, що скористалися в корисливих цілях заявленою рік тому Президентом Володимиром Зеленським реформою містобудівної галузі. Ідея перетворень полягала в ліквідації Дабі і створенні на її базі більш прозорої моделі, що складається з трьох нових держорганів: Державної сервісної служби містобудування (ДССМ), Державного агентства техрегулювання (ДАТ) і Державної інспекції містобудування (ДІМ).

З моменту проголошення нового реформаторського курсу ліквідацією Дабі до теперішнього часу встигли покерувати троє «фахівців»: Юрій Васильченко, Богдан Федоренко та Ірина Король. Особливо запам’ятався Федоренко, який спочатку зачистив від професіоналів близько 80% кадрового складу регіональних представництв Дабі, що, по суті, паралізувало процес видачі дозвільної документації на місцях, а паралельно створив більш жорстку централізовану вертикаль збору мзди від забудовників.

Популярні новини зараз

Українці засудили роман 8-річної моделі та 13-річного блогера, поліція викликала мати на допит

Маленька Маша Борисова стала не першою жертвою свого душогуба: "Познущався над хлопчиком"

Марічка Падалко з немовлям на руках зачарувала українців: "Тільки раз у житті"

Загадкова Ірина Білик сховала обличчя і заговорила про таємні символи: "Зовсім випадково"

Показати ще

Після того, як пан Федоренко потрапив в епіцентр уваги СБУ, ставши фігурантом кримінальних справ (що, втім, не завадило йому залишитися в ДАБІ на нижчій посаді), штурвал управління ліквідацією інспекції був переданий в руки Ірини Король. Справа з мертвої точки так і не зрушила, зате в лютому 2021 року, журналісти дізналися, що пані Король користується в якості службового тим же «Мерседесом», що і Олександр Сергієнко — радник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Раніше Сергієнко був відомий як «сірий кардинал» містобудівної сфери. За часів Януковича він обіймав посаду начальника відділу ліцензійних процедур Дабі-автор сумнозвісного реєстру дозволів, батько корупційної схеми » $5 за квадрат».

«У списку звільнених Чернишовим корупціонерів виявилися і » широко відомі в будівельних колах вимагачі з Департаменту дозвільних процедур — Олександр Малишев, Руслан Сабадош і Антоніна Іванченко. Крім того-володар броньованого БМВ, т.В. О. директора Департаменту ДАБІ в Одеській області Олександр Кіфряк. Ну і, звичайно ж, найвідоміший корупціонер Павло Панасюк-директор Департаменту ДАБІ в Донецькій області», — інформує Антикор.

За даними журналістів, решта з числа звільнених співробітників ДАБІ, хоч і не настільки медійно-популярні, проте не менш токсичні для економіки держави особистості. На думку учасників будівельного ринку, подібні кадрові рішення вселяють надію на «оздоровлення» Держархбудінспекції, термін ліквідації якої продовжено ще на 3 місяці.

«Рік будівельна галузь відпрацювала без контролю з боку держави. Сьогодні ринок знову очікує старту роботи нової структури і виразних правил гри. Олексій Чернишов обіцяє найближчим часом оприлюднити текст законопроекту про реформу держархбудконтролю, який розроблений Мінрегіоном», — резюмує портал Mind.ua.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Источник: ZNAJ.UA

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *